Fotoforum

Tutaj dyskutujemy o wszelkich zagadnieniach dotyczacych redukcynych modeli pływających klas F2, F4, F6 i F7 oraz DS i NSS.

Moderator: saradog

Fotoforum

Postprzez mjg » 13 wrz 2006, o 22:25

Witam!
Budując model redukcyjny często zastanawiamy się jak go pomalować. Problem jest tym większy gdy sprawa dotyczy jednostki ogólnie znanej i opatrzonej, nie tylko zawodnikom, ale co gorsza sędziom. Dlatego proponuję stworzyć nowy rozdział w dziale: Nasza stocznia - Redukcje NS poświęcony takim jednostkom, ale w innym, mniej znanym malowaniu. Każdy modelarz to prawdziwy chomik, który zbiera różne zdjęcia i rysunki jednostek, które może kiedyś zbuduję lub po prostu ciekawych (w naszym mniemaniu). Większość tych materiałów leży jednak w zapomnieniu i bez żadnego pożytku w zakamarkach naszych szuflad lub twardych dysków.
Myślę, że można podzielić się tymi materiałami z innymi, nie koniecznie za pieniądze.
Myślę też, że to forum może być miejscem wymiany informacji na temat malowania statków i okrętów, które aktualnie budujemy, lub zamierzamy zbudować.
Aby jakoś zachęcić innych braci modelarzy załączam 2 zdjęcia kutra typu Dark w mniej popularnym malowaniu: z czarnym i szaro-czarnym kadłubem oraz rosyjską korwetę typu Pauk w malowaniu Ukraińskiej Straży Granicznej.
Pozdrawiam
MJGolik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mjg
 
Posty: 58
Dołączył(a): 21 mar 2005, o 23:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez mjg » 27 paź 2010, o 12:25

WitamI
Przeglądając internet trafiłem na koloryzowane zdjęcie (może komuś się przyda)pancernika "Sisoj Wieliki" przez pokład którego przewineło się kilku Polaków w tym i jeden d-ca:
Pancernikiem „Sisoj Wielikij” dowodził w latach 1898-1900 Polak kapitan I rangi (pol.: komandor) Mołas drugi Michał, s. Pawła ur. 20.09.1852 r., W służbie od 1870 r. W latach 1901-3 dowodził pancernikiem „Orzeł”. Poległ wraz a adm. Makaronem na pokładzie pancernika „Pietropawłowsk” po wejściu na miny na redzie Port Artur (pełnił funkcję naczelnika sztabu dowódcy Eskadry Floty Oceanu Spokojnego.
Borowski drugi Seweryn s. Edwarda ur. 8.01.1864 r. w Radzinkach na Wileńszczyźnie, katolik. W służbie od 1882 r., pomocnik starszego inżyniera mechanika od 1891 r., starszy inżynier mechanik od 1899 r., przemianowany na podpułkownika w 1905 r., generał-major od 2.10.1916 r. Podczas wojny rosyjsko-japońskiej starszy inżynier mechanik na pancerniku „Sisoj Wielikij”. W końcowej fazie bitwy pod Cuszimą własnoręcznie otworzył zawory denne, aby nie dopuścić do przejęcia uszkodzonego okrętu przez Japończyków. Odznaczony: 6.12.1904 r. Orderem św. Stanisława II kl. „za pływanie zagraniczne”, 8.01.1907 r. Orderem św. Anny II kl. z mieczami za udział w bitwie pod Cuszimą. Podczas I wś był delegatem ministerstwa marynarki przy nadzorze budowy pancerników w stoczni w Nikołajewie. Po rewolucji październikowej wrócił do Polski. Osiadł w Józefowie, powiat Racławski, w majątku swoje żony. Zmarł 1935 r.
Na pancerniku służyli również inni Polacy: Brujatski - por. inż.; Buraczek – lejtnant (pol.: kpt marynarki) st. oficer nawigacyjny; Moczulski Wasyl – miczman (pol:. por. marynarki); Szyniawski – oficer wachtowy; Zalesski trzeci- lejtnant (pol.: kpt marynarki), oficer artyleryjski.

Obrazek
Pozdrawiam
Mirosław J.Golik
Avatar użytkownika
mjg
 
Posty: 58
Dołączył(a): 21 mar 2005, o 23:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Grzesiek » 27 paź 2010, o 14:21

Takich kolorowanek jest więcej, poniżej przykład FUSO:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to oryginał tego zdjęcia Sisoja przed kolorowaniem:

Obrazek
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mjg » 28 paź 2010, o 07:22

No to może coś z "naszego podwórka":
Obrazek
Pozdrawiam
Mirosław J.Golik
Avatar użytkownika
mjg
 
Posty: 58
Dołączył(a): 21 mar 2005, o 23:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez mjg » 9 wrz 2011, o 08:37

Witam!
Monitory nie cieszą się zbytnią popularnością wśród modelarzy, może ze względu na swoje malowanie, ale znalazłem dwie ciekawe fotki, które mogą kogoś zainteresować:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Mirosław J.Golik
Avatar użytkownika
mjg
 
Posty: 58
Dołączył(a): 21 mar 2005, o 23:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Fotoforum

Postprzez mjg » 2 maja 2012, o 08:46

Witam!
W rosyjskim Tajfunie nr. 23 znalazłem generalkę do monitora ww. 1204.
Obrazek
Pozdrawiam
Mirosław J.Golik
Avatar użytkownika
mjg
 
Posty: 58
Dołączył(a): 21 mar 2005, o 23:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Fotoforum

Postprzez mjg » 18 maja 2012, o 11:36

Witam!
Swego czasu był dosyć modny okręt US CG Hamilton wg naszych Planów Modelarskich. Na stronie USCG jest generalka po modernizacji. Żeby nie szukać to wklejam:
Obrazek
Może koś się skusi i zrobi model. Zdjęć jest mnóstwo w Internecie.
Obecnie Amerykanie oddają okręty tego typu zaprzyjaźnionym flotom więc i malowanie będzie zmieniane (jakby komuś nie podobało się obecne).
PS
link do orginału:
http://www.uscg.mil/history/plans/CGCHamilton.jpg
Pozdrawiam
Mirosław J.Golik
Avatar użytkownika
mjg
 
Posty: 58
Dołączył(a): 21 mar 2005, o 23:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Fotoforum

Postprzez Grzesiek » 18 maja 2012, o 14:28

Piękna jednostka i mi najbardziej podoba się w białym malowaniu USCG.
A może by tak zbudować Hamiltona jeszcze raz :mys
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Avatar użytkownika
Grzesiek
Administrator
 
Posty: 1832
Dołączył(a): 4 lut 2005, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotoforum

Postprzez mjg » 20 maja 2012, o 10:06

Popieram!
Zwłaszcza w tej wersji jw. Mogę Ci odstąpić zdjęcia, które zciągnąłem z Internetu.
Pozdrawiam
Mirosław J.Golik
Avatar użytkownika
mjg
 
Posty: 58
Dołączył(a): 21 mar 2005, o 23:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Fotoforum

Postprzez ArturN » 20 maja 2012, o 11:22

Grzesiu jak zrobisz Hamiltona jeszcze raz :) to zrób lżejszą górę by się tak nie kiwał i zrób dokładny pomiar kratownicy do lądowania śmigłowców by znów nie wywiązała się dyskusja przy której oboje mieliśmy głupie miny ( Iława 1995) - no dobra to ostatnie trąci lekkim sarkazmem :)
ArturN
 
Posty: 490
Dołączył(a): 25 lut 2005, o 11:13
Lokalizacja: Opole


Powrót do Modele redukcyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron